Right menu


Jørn Lier Horst: Jediná

V jeden horúci júlový deň zmizne nádejná mladá hádzanárka Kajsa Bergová. Polícia sa pustí do rozsiahlej pátracej akcie pozorne sledovaná zástupcami médií. Každý deň ich bombardujú novými a čoraz dramatickejšími titulkami a inšpektor Wisting priznáva vlastnú bezradnosť. (vychádza 5. februára)

Dostupné aj ako e-kniha

Ani po niekoľkých dňoch totiž nevie, ktorým smerom sa vo vyšetrovaní vydať. Keď sa v lese objaví jama, ktorá nápadne pripomína hrob a o kus ďalej nájdu požiarnici k stromu pripútané zuhoľnatené telo muža, tak sa jeho bezradnosť mení na frustráciu. Na ústave súdneho lekárstva sa hromadia telá a Wisting stále nepozná odpoveď na otázku: Čo sa stalo s Kajsou Bergovou?

Detektívny román Jediná je poslednou knihou zo série prípadov Williama Wistinga, ktorý ešte nebol preložený do slovenčiny, na sériu nadväzuje Horstova nová séria Odložený prípad, kde sa stretávame s tým istým vyšetrovateľom.

Recenzie

„Jediná je ukážkový kriminálny román. Horst vie, aká dôležitá je rovnováha medzi všednosťou a výnimočnosťou. Ak sú postavy a dej príliš všedné, je to nuda, ak sú príliš výnimočné, prestáva byť kniha uveriteľná. Tejto detektívke nič nechýba.“ – Dagbladet

Autor: Jørn Lier Horst

Titul: Jediná

Edícia: Labyrint

Séria: William Wisting (4. diel série)

Originálny názov: Den eneste ene

Preklad: Zuzana Demjánová

Vydavateľ: Premedia

Rozmer: 14 x 21 cm

Počet strán: 264

Väzba: Pevná s prebalom

ISBN 978-80-8159-924-8

Odporúčaná cena: 12.95 eur

Vychádza 5. februára 2021

Kníhkupectvá: Panta Rhei, Martinus, Gorila, Artforum