Right menu


Jørn Lier Horst: Prípad 1569

William Wisting má za sebou prvý týždeň letnej dovolenky. Sleduje, ako sa miestne pátranie po nezvestnej žene rozrastá na prípad, ktorý rozoberajú celoštátne noviny a polícia stále nemá žiadnu stopu. (vychádza 1. júna)

Práve, keď sa dostáva jej zmiznutie na titulky novín, nájde Wisting vo svojej schránke záhadný list. Neobsahuje nič, len číselný rad. Je to policajný kód pre vraždu spred dvoch desaťročí. Jednej letnej noci v roku 1999 niekto zabil sedemnásťročnú Tone Vaterlandovú, keď sa vracala z práce. Jej vraždu rýchlo objasnili a páchateľa odsúdili. Na celú vec sa takmer zabudlo, no nedávne udalosti odhalili spojitosti, ktoré neboli pred dvadsiatimi rokmi evidentné.

List je prvým z radu niekoľkých anonymov a všetky poukazujú na to, že existuje aj iná pravda, nielen tá, ktorú odhalila polícia. Wisting pátra po odosielateľovi a aj po tom, čo sa v skutočnosti stalo. Avšak nie každý sa teší z jeho rozhodnutia pozrieť sa na dávno uzavretý prípad.

Recenzie

„Jedno Horstovi treba uznať – je majster zápletky a vie, ako šikovne odkrývať jednu súvislosť za druhou. Ak to skombinujete s jeho profesionálnymi skúsenosťami bývalého vyšetrovateľa, vďaka ktorým je nórskym unikátom, je jasné, prečo je séria prípadov Williama Wistinga taká úspešná.“

– Verdens Gang

Autor: Jørn Lier Horst

Titul: Prípad 1569

Edícia: Labyrint

Séria: Odložený prípad (4. časť)

Originálny názov: Sak 1569

Preklad: Zuzana Demjánová

Vydavateľ: Premedia

Rozmer: 14 x 21 cm

Počet strán: 320

Väzba: Pevná s prebalom

ISBN 978-80-8159-974-3

Odporúčaná cena: 12.95 eur

Vychádza 1. júna 2021

Kníhkupectvá: Panta Rhei, Martinus, Gorila, Artofrum