Right menu


Jørn Lier Horst, Thomas Enger: Jazvy

Alexander Blix je zlomený muž. Odsúdili ho za usmrtenie dcérinho vraha a umiestnili do väzenia s maximálnym stupňom stráženia. Bývalý policajný vyšetrovateľ to nemá za jeho múrmi ľahké. Jeho kolegovia zatiaľ pátrajú po Walterovi Kroosovi, nemeckom väzňovi na úteku, ktorý podľa všetkého skončil v Nórsku. (vychádza 12. septembra)

Zhodou okolností sa s ním kedysi v minulosti stretol práve Blixov spoluväzeň. Nie je však jedinou osobou, ktorú v krajine pozná.

Novinárka Emma Rammová sa snaží Blixovi pomôcť. Hoci aj tým, že zistí, prečo presne sa Kroos vybral práve do Nórska. Stopy vedú do malej obce na sever od hlavného mesta, kde majú všetci svoje tajomstvá a nikomu nie je veľmi do reči. Najmä nie o tých, ktoré na nich zanechali hlboké jazvy.

Detektívny román Jazvy je štvrtou časťou série kriminál­nych prípadov inšpektora Alexandra Blixa a novi­nárky Emmy Rammovej, ktorá sa stretla s veľkým ohlasom, predošlé časti vyšli v slovenčine pod názvami Bod nula, Dymová clona a Neumieraj mladá.

Recenzie

„Alexander Blix a Emma Rammová sú späť, a to zatiaľ v najlepšej knihe celej série. Najlepšie nórske kriminálne duo napísalo jednu z najlepších kníh sezóny.“

– Randaberg24

Autori: Jørn Lier Horst, Thomas Enger

Titul: Jazvy

Edícia: Labyrint

Séria: Blix a Rammová (4. diel)

Originálny názov: Arr

Preklad: Zuzana Demjánová

Vydavateľ: Premedia

Rozmer: 14 x 21 cm

Počet strán: 280

Väzba: Pevná s prebalom

ISBN 978-80-8242-214-9

Odporúčaná cena: 15,95 eur

Vychádza 12. septembra 2023

Kníhkupectvá: Panta Rhei, Martinus, Gorila, Artforum