Right menu


Jørn Lier Horst: V sieti

Môže byť vo svete, kde majú všetci prístup k neuveriteľnému množstvu informácií, každý vyšetrovateľom? Čo sa stane, keď sa smie do pátrania po vrahovi mladej austrálskej backpackerky zapojiť hocikto od hocikadiaľ, anonymne – a potrebuje na to len počítač a pripojenie na internet?

V najnovšej knihe J. L. Horsta kontaktuje inšpektora Wistinga adminka crowdsolvingovej stránky a požiada ho o pomoc. Jedna členka amatérskeho onlineového vyšetrovacieho tímu bez stopy zmizla a nikto nevie, či to nesúvisí s vraždou, ktorou sa zaoberajú.

Wisting sa vydáva po stopách, ktoré zanechala, v reálnom živote aj na internete, aby zistil, čo sa s ňou stalo. Ale ešte predtým musí zistiť jej skutočnú identitu.

O autorovi

Jørn Lier Horst (1970) pôsobil ako hlavný vyšetrovateľ v Larviku, študoval kriminológiu, filozofiu a psychológiu. Debutoval detektívnym románom Kľúčový svedok založenom na skutočnom prípade. Uviedol ním úspešnú sériu s inšpektorom Williamom Wistingom a jeho dcérou, novinárkou Line. Za román Na zimu zatvorené získal Cenu nórskych kníhkupcov, nasledovali Poľovné psy, za ktoré získal cenu pre najlepšiu nórsku detektívku roka a následne aj cenu pre najlepšiu škandinávsku detektívku. Zároveň je autorom detskej série Detektívna agentúra č. 2, ktorá vychádza aj v slovenčine.

Recenzie

„V románe V sieti zachytáva Horst zeitgeist našej doby... keď do príbehu zahrnie aj fenomén crowdsolvingu. To robí túto knihu výnimočne zaujímavou.“

Litteraturgarasjen

„Jørn Lier Horst je jedným z našich najvýznamnejších detektívkarov. S knihou V sieti dostanú všetci jeho fanúšikovia za svoje peniaze to najlepšie – Wistinga.“

Verdens Gang

„Horst ponúka vo svojej najnovšej knihe dôsledne premyslenú zápletku.“

Tvedestrandposten

Autor: Jørn Lier Horst

Titul: V sieti

Edícia: Labyrint

Séria: William Wisting (16. časť)

Originálny názov: Grenseløs

Preklad: Zuzana Demjánová

Vydavateľ: Premedia

Rozmer: 14 x 21 cm

Počet strán: 296

Väzba: Pevná s prebalom

ISBN 978-80-8242-049-7

Odporúčaná cena: 14.95 eur

Kníhkupectvá: Panta Rhei, Martinus, Gorila, Artforum