Right menu


Jørn Lier Horst: Zmiznutie Felicie

Pri výkopových prácach nájdu robotníci v dvojmetrovej hĺbke starú skriňu a v nej telo v pokročilom štádiu rozkladu. Inšpektor Wisting sa púšťa do vyšetrovania tejto vraždy a bojuje s časom, hrozí totiž, že zločin bude premlčaný a vrah unikne. (vychádza 24. októbra)

Dostupné aj ako e-kniha

Pri svojej práci naráža na sieť mlčania, klamstiev a poloprávd a má čo robiť, aby sa z nej vymotal.

Ročne pribudne v Nórsku takmer dvetisíc nezvestných osôb. Väčšinu prípadov polícia vyrieši, ale niekoľko stoviek ľudí zmizne navždy. Za každým z týchto zmiznutí sa ukrýva príbeh, záhada. Zmiznutie Felicie je klasická detektívka, v jej centre stojí starý prípad, ktorý spustí sériu dramatických udalostí.

O autorovi

Jørn Lier Horst (1970) pôsobil ako hlavný vyšetrovateľ v Larviku, študoval kriminológiu, filozofiu a psychológiu. Debutoval detektívnym románom Kľúčový svedok založenom na skutočnom prípade. Uviedol ním už dvanásťdielnu sériu kníh s inšpektorom Williamom Wistingom a jeho dcérou, novinárkou Line. Za román Na zimu zatvorené získal Cenu nórskych kníhkupcov, za Poľovné psy získal cenu pre najlepšiu nórsku detektívku roka a následne aj cenu pre najlepšiu škandinávsku detektívku. Výborných ohlasov sa dočkali aj jeho najnovšie kriminálne romány, vrátane plánovanej štvordielnej série s názvom Odložený prípad. Jørn Lier Horst je zároveň autorom v súčasnosti najúspešnejšej nórskej detskej série Detektívna agentúra č. 2, ktorá vychádza aj v slovenčine.

Úryvok

Wisting si nebol istý, na čo sa to vlastne pozerá. V starej skrini bolo čosi neidentifikovateľné, čosi, čo nikdy predtým nevidel. Celé to bolo obrastené lepkavou plesňou so zelenkas­tým nádychom. Spod toho presvitali zvyšky látky, z ktorých vyrastali bledé a takmer priesvitné huby. Dlhé sivobiele spóry sa povpletali do hnedastých hrčí tkaniny. Tu i tam vytŕčali z tejto masy vápenato biele kosti obalené voskovitým slizom. Z vrchnej časti skrine na nich civela prázdnymi očnými jamkami sinavá lebka s niekoľkými chumáčmi vlasov. Wisting sa nevdojak striasol pri pohľade na to, čo bolo ke­dysi dávno človekom, a cítil, ako mu po chrbte prebehol mráz. Otvoril ústa, ale akosi sa mu nepodarilo nájsť vhodné slovo.

Autor: Jørn Lier Horst

Titul: Zmiznutie Felicie

Edícia: Labyrint

Séria: William Wisting (2. diel série)

Originálny názov: Felicia forsvant

Preklad: Zuzana Demjánová

Vydavateľ: Premedia

Rozmer: 14 x 21 cm

Počet strán: 248

Väzba: Pevná s prebalom

ISBN 978-80-8159-623-0

Odporúčaná cena: 12.95 eur

Vychádza 24. októbra 2018