Right menu


Kveta Škvarková: Keď muži plačú celú noc

Kniha s podtitulom Správa z obdobia umierania zachytáva pár postavený pred nečakanú situáciu. Kveta Škvarková ponúka čitateľovi šokujúcu ana­lýzu manželského vzťahu na pozadí rakoviny pros­taty, smrteľnej choroby, ktorá postihuje podstatu mužstva. (vychádza 18. júla)

Dostupné aj ako e-kniha

Zároveň však prináša nekonvenčne posta­venú otázku, ktorú si čoraz častejšie kladú ľudia nevyliečiteľne chorí, i tí, ktorí trpia spolu s nimi, ich najbližší. Predlžujeme liečbou nevyliečiteľne cho­rých život alebo umieranie? Naozaj si musí človek svoju smrť prežiť do tých najdetailnejších a naj­krutejších podrobností? Nemožno mu to uľahčiť?

Autorka v sebe nezaprie dôkladnú a vzdela­nú novinárku, ktorá sa pokúša dať literárnu formu skutočnosti, nabitej faktami, zároveň ju však doká­že obohatiť hlboko ľudsky zvládnutým rozmerom. Je racionálne krutá, v jej drsnosti je však hlboká pravda.

O autorke

KVETA ŠKVARKOVÁ sa narodila r. 1940 v Spišskej Novej Vsi, absolvova­la Vysoká školu ekonomickú v Bratislave. Od roku 1971 bola redaktorkou Slovenského rozhlasu. Celoživotným profesionálnym záujmom publicistky Kvety Škvar­kovej je oblasť ľudskej práce, sociálnej výchovy a člo­veka uprostred sociálnych a mravných vzťahov vôbec. Od roku 1962 tvorí aj literárne, časopisecky, ale predovšetkým v rozhlase. Kniha Keď muži plačú celú noc bola jej knižným debutom a v čase prvého vydania vyvolala veľký záujem. Doplnená o nový doslov vychádza s odstupom dvoch desaťročí.

Úryvok

Nemôžem Vám vrátiť zdravie. Nemá zmysel dávať Vám rady. Ostalo mi len jedno, aby som vám ako človek človeku povedala horkú prav­du, o ktorej viete už všetko. Niet východiska z tejto situácie. Bojujete ako toreador kvôli sláve krásneho boja a nie kvôli vencom pre víťaza. Toho opájajú­ceho OLÉ! od publika niet, lebo v aréne ste iba Vy a Váš nepriateľ...Naučte sa žiť so svojou bolesťou ako spoluobyvateľom, ktorý je, ak ho dlhšie poznáme, menej znesiteľný. Nezabúdajte, niet takej práce, kto­rej by múdry človek nebol schopný dať pečať svojej osobnosti. Želám Vám úspech. A na znak toho, že nie ste bojovník v pustej aréne bez publika, kričím Vám z tretieho radu piatej tribúny: OLÉ!

Autor: Kveta Škvarková

Titul: Keď muži plačú celú noc

Vydavateľ: Premedia

Rozmer: 13 x 20 cm

Počet strán: 160

Väzba: Pevná s prebalom

ISBN 978-80-8159-381-9

Odporúčaná cena: 10.95 eur

Vychádza 18. júla 2016

Kníhkupectvá:Panta Rhei, Martinus, Gorila, Artforum, ABC knihy, Alterego