Right menu


Duna, grafický román II

Druhý diel grafického románu Duna, nazvaný Muad´Dib, je súčasťou trojdielnej komiksovej adaptácie románu Franka Herberta Duna, vydaného v roku 1965. V tejto časti sa mladý Paul Atreides a jeho matka lady Jessica ocitnú v púšti na Arrakise po zrade, ktorej sa na nich dopustil Dr. Yueh. (vychádza 14. októbra)

Prenasledovaní harkonnenovskými zabijakmi utekajú nehostinnou krajinou a útočisko im poskytnú záhadní Fremeni. Spoznávajú tajomstvá planéty a čelia dilemám, ktoré naveky zmenia ich osud.

Verná komiksová adaptácia, ktorú vytvoril Brian Herbert, syn Franka Herberta, a s ním autor bestselerov Kevin J. Anderson, sleduje Paulovu premenu z chlapca na záhadného spasiteľa. Výtvarne ju opäť uchopili Raúl Allén a Patricia Martínová a podarilo sa im majstrovsky sprostredkovať vesmír herbertovskej Duny.

Recenzie

„Fantastický spôsob, ako si prečítať Dunu a zahĺbiť sa do detailov románu. Jasné a precízne umelecké stvárnenie umožňuje dobre sledovať príbeh a pridáva k nemu štýlový bonus, aký nájdete ozaj iba v najlepších grafických románoch.“

– Alex Ross

„Adaptácia, ktorá je hodná toho, aby odovzdala odkaz Duny novej generácii.“

– Comic Book Resources

„Oči sa nevedia nasýtiť výtvarného talentu Raúla Alléna a Patricie Martínovej. Toto je podrobná adaptácia obľúbeného románu od dvoch tvorcov, ktorí dôverne poznajú svet Arrakisu aj ostatných planét.“

– Hollywood Reporter

„Obrazy, ktoré vám sprostredkujú horúčavu pustatín na Arrakise, doslova ožívajú. Nádhera.“

– Nerdist

Autor: Frank Herbert

Titul: Duna, grafický román II: Muad´Dib

Séria: Grafický román Duna (2. diel série)

Pôvodný názov: Dune (Graphic Novel). Book 2: Muad´Dib

Adaptácia: Brian Herbert, Kevin J. Anderson

Ilustrácie: Raúl Allén, Patricia Martín

Preklad: Marína Gálisová

Vydavateľ: Premedia

Rozmer: 17 x 25 cm

Počet strán: 164

Väzba: Pevná

ISBN 978-80-8242-137-1

Odporúčaná cena: 24,90 eur

Vychádza: 14. októbra 2022

Kníhkupectvá:Panta Rhei, Martinus, Gorila, Artforum