Right menu


Erlend Loe: Kamióny volvo

Voľné pokračovanie obľúbeného románu Doppler pokračuje tam, kde sme skončili, Doppler sprevádzaný malým losom a synom sa blížia k švédskej hranici. (vychádza 15. októbra)

Humor tejto knihy okrem iného ťaží z večného porovnávania Švédska a Nórska, ale aj z dvoch nových postáv starého muža a ženy, ktorí celé desaťročia pestujú svoju antipatiu. Doppler na úteku od vlastnej rodiny stretáva nových zaujímavých ľudí a hrozí mu, že jedného dňa predsa len dospeje.

Erlend Loe (1969) je nórsky spisovateľ a scenárista. Čitatelia si obľúbili jeho zdanlivo naivný štýl, ale aj humor a iróniu. V slovenčine vyšli jeho romány Naivne.Super., Doppler a Inventúra.

Autor: Erlend Loe

Titul: Kamióny volvo

Originálny názov: Volvo lastvagnar

Preklad: Jozef Zelizňák

Vydavateľ: Premedia

Rozmer: 13 x 20 cm

Počet strán: 224

Väzba: pevná

ISBN 978-80-8159-110-5

Odporúčaná cena: 11.50 eur

Vychádza 15. októbra 2014

Kníhkupectvá: Panta Rhei, Martinus, Gorila, Artforum, ABC knihy

Recenzie

Kamióny volvo rozosmejú severským humorom (Pravda)

Kamióny volvo (inforum)

Naša nespokojnosť je často... (blog N)

Spisovateľ smie použiť výkričník len dvakrát za život (Sme)

Úprimnosť, ktorá odzbrojuje (books...)

Los sa vracia alebo román jukebox (Dennik N)

Úryvok z románu

Z korfirmantov v okrese Eda zo šestnásteho mája 1925 zostali nažive už len Maj Britt a von Borring. Aj iní sa dlho držali, no posledný z nich, Valdemar Hansson, šofér autobusu a lovec, sa už pred mnohými rokmi rozlúčil so svetom po tom, ako za sedemdesiat rokov zastrelil vyše stovku losov.
Daisy Sjögrenová, Bror Folke Edquist a Märtha Kroková skončili v Amerike. Prví dvaja sa zobrali a ich päť detí býva v Indianapolise. Vychádzajú spolu dobre, len dvaja najstarší, Bror a Folke sa, žiaľ, naďalej hádajú o dedičstvo po rodičoch. Zdá sa, že prípad sa čoskoro skončí na súde, no zvyšok rodiny verí, že sa pomeria. Bror Folke, mimochodom, v Amerike opravoval rádiá. Zomrel už v roku 1953, no mnohé z tých prijímačov naďalej fungujú.

volvo ukazka.pdf 45,54 kB