Right menu


Ingar Johnsrud: Viedenské bratstvo

Zmasakrované telá členov sekty na predmestí Osla vyvolávajú podozrenie, že ide o nábožensky motivovaný čin. Obete masovej vraždy patria k sekte Svetlo Božie, ktorá očakáva koniec sveta. Táto malá komunita žije v izolácii podľa vlastných pravidiel a nedáva si pozor na to, koho si znepriatelí. (vychádza 18. februára)

Dostupné aj ako e-kniha

Fredrika Beiera a jeho novú kolegyňu Kafu Iqbalovú však prvotné hypotézy nepresvedčia a púšťajú sa do pátrania, ktoré môže viesť až do obdobia druhej svetovej vojny k obludným experimentom s rasovou čistotou. Ocitnú sa uprostred prípadu, kde pátrajú nielen po beztvarom vrahovi, ale aj po tajomnej minulosti vodcov tejto sekty.

Ingar Johnsrud sa predstavuje ako sebavedomý a nápaditý rozprávač, ktorého debut vychádza v dvadsiatich krajinách, Viedenské bratstvo je úvod pripravovanej trilógie.

Ingar Johnsrud (1974) je renomovaný nórsky novinár, debutoval v roku 2015 románom Viedenské bratsvo, ktorý je prvou časťou plánovanej detektívnej trilógie. Vyslúžil si veľkú pozornosť za svoju schopnosť vystihnúť detaily a za bohatý príbeh napísaný inovatívnym spôsobom. Nadšení kritici sa zhodli, že čitateľa dokáže celý čas udržať v napätí a okamžite sa stal novou hviezdou severskej detektívky. Ingar Johnsrud žije s manželkou a tromi deťmi v Osle.

Recenzie:

Neuveriteľné! Johnsrud prináša ambiciózny príbeh s pestrou škálou postáv a časových odbočiek bez jediného nudného momentu. Debutuje tak presvedčivo, akoby bol už dávno veteránom tohto žánru.

- Verdens Gang

Úryvok

Profesor si ho prezeral so zamračeným čelom. Potom urobil zmier­livý krok vpred. Zodvihol ruky ako nejaký spasiteľ. „Odpovedz mi úprimne. Hrá nejakú rolu, či títo muži zomrú tu alebo na bojisku? Toto nie sú civilisti. Nie sú to ženy a deti. Sú to vojaci. Muži, ktorí sa ozbrojili, aby obetovali svoj život. Ale namiesto toho, aby zomreli za boľševizmus, ktorý ľudstvo nenávidí, zomrú za ľudstvo. Ich obeta dláždi cestu k novému začiatku. Lepšiemu svetu, ktorý ovládajú tí, ktorí ho ovládať majú. A kde tí, ktorí boli stvorení slúžiť, slúžia.“ Zbožne sa usmieval. „Obnovujeme prirodzený poriadok. Dá sa umrieť za niečo krajšie?“ Brinch krútil hlavou.

„A toto nazývaš zlom?“

Detektívka, ktorá si trúfa komentovať minulosť aj prítomnosť

Severská detektívka má nové meno

Pri Viedenskom bratstve budete zadržiavať dych

Autor: Ingar Johnsrud

Titul: Viedenské bratstvo

Originálny názov: Wienerbrorskapet

Edícia: Labyrint

Séria: Fredrik Beier (diel 1 z vydaných 1)

Preklad: Ľubomíra Kuzmová

Vydavateľ: Premedia

Rozmer: 15 x 21 cm

Počet strán: 344

Väzba: Pevná s prebalom

ISBN 978-80-8159-341-3

Odporúčaná cena: 13.95 eur

Vychádza 18. februára 2016

Kníhkupectvá: Panta Rhei, Martinus, Gorila, Artforum, Alterego, iPark