Right menu


Irvin D. Yalom: Keď Nietzsche plakal

Vo Viedni devätnásteho storočia sa odohráva dráma lásky, osudu a vôle na pozadí intelektuálnych prúdov, ktoré budú definovať celú éru. Yalomova najúspešnejšia kniha s podtitulom Román o posadnutosti. (vychádza 20. novembra)

Dostupné aj ako e-kniha

Katalóg jeseň-zima 2015

Josef Breuer, jeden zo zakladateľov psychoanalýzy, je na vrchole svojej kariéry. Jedného z najväčších európskych filozofov Friedricha Nietzscheho trápia samovražedné myšlienky, nenachádza liek na bolesti hlavy a ďalšie problémy, ktoré ho sužujú.

Keď Breuer súhlasí liečiť Nietzscheho svojou experimentálnou metódou založenou na rozhovore, ešte netuší, že aj on nájde v týchto stretnutiach útechu. Až vďaka tomu, že musí čeliť vlastným vnútorným démonom, dokáže talentovaný psychiater pomôcť svojmu pacientovi. V románe Keď Nietzsche plakal spája Yalom fakty a fikciu, atmosféru a napätie, aby odkryl nezabudnuteľný príbeh o sile myšlienok a priateľstva.

O autorovi

Irvin D. Yalom (1931) je emeritným profesorom psychiatrie na Stanfordovej univerzite, zaraďuje sa k tzv. existenciálnej psychoterapii. Je autorom literatúry faktu o psychoterapii, románov a poviedkových kníh. V psychoterapeutickej praxi sa preslávil netradičným prístupom k pacientom. Ľudský život je podľa Yaloma vymedzený štyrmi skutočnosťami, na ktoré človek musí reagovať: izoláciou od druhých, nezmyselnosťou, smrteľnosťou a slobodou. Naše duševné zdravie závisí práve od spôsobu reakcie na tieto podnety.

Vydané tituly:

Mama a zmysel života

Všetko trvá krátko

Autor: Irvin D. Yalom

Titul: Keď Nietzsche plakal

Originálny názov: When Nietzsche Wept

Preklad: Vladislav Gális

Vydavateľ: Premedia

Rozmer: 14 x 21 cm

Počet strán: 384

Väzba: Pevná s prebalom

ISBN 978-80-8159-321-5

Odporúčaná cena: 14.95 eur

Vychádza: 20. novembra 2015

Kníhkupectvá:Panta Rhei, Martinus, Gorila, Artforum, Abc knihy, Alterego