Right menu


Jean-Michel Guenassia: Vplyv Davida Bowieho na osud mladých dievčat

Paul je všetko iné, len nie typický tínedžer. Paul, ktorý napriek svojmu dievčenskému vystupovaniu miluje výlučne ženy. Paul, ktorý má dve matky, no svojho otca nikdy nepoznal. Paul, ktorého náhoda spojená s jeho narodením privedie k osudu jedného z najslávnejších androgýnov – Davida Bowieho.

​Román prináša málo pravdepodobný, no zábavný a láskavý príbeh jednej nekonformnej rodiny. Vplyv Davida Bowieho na osud mladých dievčat je románom o dospievaní, hľadaní životnej cesty a toho, kým naozaj sme.

Úryvok

Som lesboš, neurčitý, nepomenovaný, neopísaný, málo spomínaný druh človeka. A neodporúčaný. Pri mojej charakteristike sa ako leitmotív stále vracia na myseľ jedno slovo: nejednoznačný. Niektoré by možno použili: pochybný.

Ich problém.

Ukrývam sa v šerosvite. Alebo ako povrazolezec stojím vysoko nad prázdnotou. Odmietam sa pridať na nejakú stranu, mám radšej nebezpečenstvo hranice. Zjavne nie som skutočne jedným ani druhým. Ak ma večer stretnete v metre alebo v bare, rozpačito sa na mňa zadívate, pravdepodobne vás môj výzor znepokojí a napadne vám OTÁZKA: je to muž či žena?

A nebudete si vedieť odpovedať.

Nič obyčajné, nič všedné

Autor: Jean-Michel Guenassia

Titul: Vplyv Davida Bowieho na osud mladých dievčat

Originálny názov: De l’influence de David Bowie sur la destinée des jeunes filles

Edícia: Tichá voda

Preklad: Aňa Ostrihoňová

Vydavateľ: Premedia

Rozmer: 13,5 x 20,5 cm

Počet strán: 232

Väzba: Pevná s prebalom

ISBN ISBN 978-80-8159-586-8

Odporúčaná cena: 12.95 eur

Vychádza: 12. júla 2018

Kníhkupectvá: Panta Rhei, Martinus, Gorila, Artforum