Right menu


Jørgen Brekke: Čo je ľudské

Na ostrove Hitra vybuchol starý dom. Reťaz udalostí a náhod sem privádza aj inšpektora Singsakera, ktorý pátra po svojej nezvestnej manželke. Niekoľko hodín po explózii sa ocitá vo vyhorenom dome, vedľa neho leží mŕtvy muž a on mieri brokovnicou na ženu sediacu na pohovke. Odvtedy, ako zmizla Felicia, sa toho stalo očividne veľa. (vychádza 7. septembra)

Vychádza aj ako e-kniha

Ľahkovážny študent, čo sa rád zabáva, chladnokrvný policajt, žena na úteku a chlap, ktorý vie, ako z ľudí vymlátiť peniaze − všetci hrajú v tomto zamotanom príbehu dôležitú rolu. V príbehu, v ktorom uviazol aj Odd Singsaker a Felicia Stoneová. V príbehu o zločinoch a zločincoch, o vášni a ľahostajnosti a o štyroch osobnostných typoch. O veciach, ktoré nás robia takými, akými sme.

O autorovi

Jørgen Brekke (1968) je nórsky spisovateľ, autor detektívnej série s inšpektorom Singsakerom. Narodil sa v Hortene, neskôr sa usadil v Trondheime, kde žije s manželkou a tromi deťmi. Prednášal o vzdelávaní, neskôr pracoval ako novinár na voľnej nohe. Za svoj debut V ľudskej koži získal cenu Norlis za najlepší debut roka, ako aj cenu Nová krv za najlepší kriminálny debut. Je autorom šiestich detektívnych románov, vo väčšine z nich sa súčasnosť prelína s dávnejšou minulosťou. Román Čo je ľudské je tretí diel série prípadov inšpektora Singsakera a Felicie Stoneovej, nasleduje po románe Uspávanka.

Recenzie

„Brekkeho schopnosť vybudovať príbeh a okoreniť ho ďalšími prvkami, aby všetko zapadlo do jedného celku, nadchne každého čitateľa. Detektívny autor, na ktorého nezabudnete."

Trønder-Avisa

Úryvok

Tento prípad, jeho prvé vyšetrovanie vraždy, ho vždy fascinovalo. Bolo v ňom čosi, čo sa mu neskôr veľakrát potvrdilo. Zistil, že bru­tálne zločiny páchajú hlúpi ľudia. A akoby ešte viac ohlúpli, keď sa pustia do zabíjania. Tak to aspoň bolo pri zločinoch, ktoré objasnili. Vydarený zločin − ak teda vôbec niečo také existuje, vyžadoval aspoň nejaké úvahy, plánovanie a presnosť. Ale prekvapivo veľa zločinov páchali ľudia na základe chybných záverov.

Autor: Jørgen Brekke

Titul: Čo je ľudské

Originálny názov: Menneskets natur

Edícia: Labyrint

Séria: Singsaker a Stoneová (diel 3 z vydaných 5)

Preklad: Zuzana Demjánová

Vydavateľ: Premedia

Rozmer: 15 x 21 cm

Počet strán: 248

Väzba: pevná s prebalom

ISBN 978-80-8159-602-5

Odporúčaná cena: 12.95 eur

Vychádza: 7. septembra 2018

Kníhkupectvá: Panta Rhei, Martinus, Gorila, Artforum