Right menu


Jørn Lier Horst: Katharinin kód

Vo Wistingovej skrini už dvadsaťštyri rokov leží zložka k starému prípadu. S manželom nezvestnej Kathariny sa už medzičasom spriatelil a na výročie jej zmiznutia sa obaja muži zvyknú stretnúť. Tento rok však Wisting Martina Haugena doma hľadá márne. Zmizol. (vychádza 14. mája)

Dostupné aj ako e-kniha

Hlavný inšpektor musí spojiť svoje sily s vyšetrovateľom z Kriminálnej polície. Podarí sa im rozlúštiť Katharinin kód?

Kniha je úvodom plánovanej štvordielnej série s názvom Odložený prípad.

O autorovi

Jørn Lier Horst (1970) pôsobil ako hlavný vyšetrovateľ v Larviku, študoval kriminológiu, filozofiu a psychológiu. Debutoval detektívnym románom Kľúčový svedok založenom na skutočnom prípade. Uviedol ním už dvanásťdielnu sériu kníh s inšpektorom Williamom Wistingom a jeho dcérou, novinárkou Line. Za román Na zimu zatvorené získal Cenu nórskych kníhkupcov, za Poľovné psy získal cenu pre najlepšiu nórsku detektívku roka a následne aj cenu pre najlepšiu škandinávsku detektívku. Výborných ohlasov sa dočkali aj jeho najnovšie kriminálne romány, Katharinin kód je úvodom plánovanej štvordielnej série s názvom Odložený prípad. Jørn Lier Horst je zároveň autorom v súčasnosti najúspešnejšej nórskej detskej série Detektívna agentúra č. 2, ktorá vychádza aj v slovenčine.

Recenzie

„... napínavý od prvej strany až po poslednú, nie však pre vykonštruované akčné scény alebo dômyselné násilie. Horst sa drží osvedčeného receptu, postupne zapĺňa medzery a krok za krokom rieši hádanku. Je príjemné prečítať si román, v centre ktorého je policajná práca vyžadujúca trpezlivosť a cieľavedomosť. Cítiť, že Horst vie, o čom hovorí..."

Dagbladet

Listovať fotkami vo vyšetrovacom spise bolo ako prechádzať sa po dome duchov. Katharina zmizla, ale na podlahe na verande stáli ešte stále jej topánky. Sivé tenisky, nízke hnedé čižmičky a dreváky – hneď vedľa veľkých mužských sandálov a pracovných topánok. Na háčikoch viseli tri bundy. Na bielizníku v chodbe ležalo guľôčkové pero a nákupný zoznam, neotvorený list, noviny a niekoľko reklamných letákov. Vedľa akejsi ozdobnej čačky vädla kytica ruží.

Autor: Jørn Lier Horst

Titul: Katharinin kód

Edícia: Labyrint

Séria: Odložený prípad (1 zo 4)

Originálny názov: Katharina-koden

Preklad: Zuzana Demjánová

Vydavateľ: Premedia

Rozmer: 14 x 21 cm

Počet strán: 312

Väzba: Pevná s prebalom

ISBN 978-80-8159-562-2

Odporúčaná cena: 12.95 eur

Vychádza 14. mája 2018

Kníhkupectvá:Panta Rhei, Martinus, Gorila, Artforum