Right menu


Karin Fossum: Kto sa bojí vlka

Za tretí prípad inšpektora Sejera získala autorka Cenu nórskych kníhkupcov za najlepší nórsky román roka. Errkiho už od detstva sprevádza povesť čudáka, ktorý nosí smolou nielen sebe, ale aj svojim blízkym. Zlovestné domnienky podporuje jeho zanedbaný výzor, mlčanlivosť a miestne legendy o tom, že zo sveta za záhadných okolností zniesol svoju matku, pričom možno nebola jediná. (vychádza 18. septembra)

Dostupné aj ako e-kniha

Jeho útek zo psychiatrie sprevádzajú nepredvídané komplikácie a to, že sa stáva podozrivým z vraždy starej ženy, je len začiatkom príbehu s mnohými nečakaným zvratmi. Autorka mu stavia do cesty ďalších ľudí žijúcich na okraji spoločnosti, takže román, ktorý má miestami až nádych čiernej grotesky, je zároveň pozoruhodnou sondou do života zatracovanej časti nórskej spoločnosti.

RECENZIE:

Kto sa bojí vlka, nech nechodí do...

Kto sa bojí vlka?

Kto sa bojí vlka, nech nechodí...

„Vynikajúca autorka s citom pre psychologické napätie. Fossumová mení bežné policajné vyšetrovanie na citlivé skúmanie duševne chorých a toho, ako sa na nich pozerá spoločnosť.”

The New York Times

„Fossumová dokáže položiť množstvo zaujímavých otázok. A fakt, že sa nesnaží na všetky odpovedať, iba dodáva jej príbehom na sile a príťažlivosti.“

Wall Street Journal

„Karin Fossumovú je ťažké niekam zaradiť. Je to jedna z jej silných stránok, vďaka tomu sú jej knihy fascinujúco nepredvídateľné. Detektívny žáner použila takmer ako zámienku, aby mohla nahliadnuť do mysle duševne chorého.“

Dagbladet

Kníhkupectvá: Panta Rhei, Martinus, Gorila, Artforum, ABC knihy

Autor: Karin Fossum

Titul: Kto sa bojí vlka

Originálny názov: Den som frykter ulven

Edícia: Labyrint

Séria: Inšpektor Sejer

Preklad: Zuzana Demjánová

Vydavateľ: Premedia

Rozmer: 14 x 21 cm

Počet strán: 248

Väzba: Pevná s prebalom

ISBN 978-80-8159-126-6

Odporúčaná cena: 11.95 eur

Vychádza 18. septembra 2014

Katalóg noviniek z vydavateľstva