Right menu


Pascal Mercier: Perlmannovo mlčanie

Jazykovedné sympózium v hoteli na ligúrskom pobreží koncom jesene. Uznávaný lingvista Philipp Perlmann očakáva slávnych kolegov a obklopený veľkými očakávaniami si uvedomuje, že v pracovnom živote už nemá čo povedať. (vychádza 28. februára)

Dostupné aj ako e-kniha

Táto skúsenosť, opovrhovanie akademickým svetom, strata viery vo význam akademickej činnosti a životná kríza menia ostatných kolegov na hrozivých protivníkov. Perlmann sa ukrýva v odľahlej hotelovej izbe a útočisko hľadá v preklade ruského textu. Každým dňom sa dostáva do čoraz zúfalejšej situácie, ktorá ho privádza do víru lží a na pokraj vraždy a samovraždy.

Psychologický, jazykovo brilantne spracovaný román par excellence, ktorý udržiava čitateľa v napätí od prvého po posledný riadok.

Recenzie

„Príbeh, v ktorom sa napätie stupňuje na hitchcockovskú úroveň... V Nočnom vlaku do Lisabonu sme sa mohli presvedčiť o autorovej vysokej inteligencii a rozprávačskom talente. Perlmannovo mlčanie je ešte odvážnejším počinom a ašpiruje na väčšie hĺbky.“

– The Guardian

„Azda najvýznamnejší akademický román súčasnej nemeckojazyčnej literatúry.“

– Die Welt

„Mercierov román stavia na napätí i ponore do existenciálnej krízy... vtiahne vás.“

– The New Yorker

„Sebareflexívny, analyticky filozofický triler a akčný román v najlepšej umeleckej tradícii. Mercierovo nesmierne množstvo poznatkov a úvah sa vždy pretne do precízneho pozorovania aj každodenných udalostí.“

– Frankfurter Allgemeine Zeitung

Autor: Pascal Mercier

Titul: Perlmannovo mlčanie

Pôvodný názov: Perlmanns Schweigen

Preklad: Paulína Šedíková Čuhová

Vydavateľ: Premedia

Rozmer: 14 x 21 cm

Počet strán: 520 strán

Väzba: Pevná

ISBN 978-80-8242-149-4

Odporúčaná cena: 19.95 eur

Vychádza: 28. februára 2023

Kníhkupectvá: Panta Rhei, Martinus, Gorila, Artforum