Right menu


Zygmunt Miłoszewski: Hnev

Hnev je rozlúčkou s prokurátorom Szackým, jedným z naobľúbenejších hrdinov poľských kriminálnych románov, ktoré aj vďaka nemu čoraz častejšie vychádzajú aj v zahraničných prekladoch (vychádza 30. júna)

Dostupné aj ako e-kniha

Dvadsiateho piateho novembra zavolajú prokurátora Teodora Szackého do trosiek starého nemeckého bunkru neďaleko mestskej nemocnice. Pri prácach na ceste robotníci objavili starú kostru. Szacki bezmyšlienkovite „odfajkne Nemca”, ako sa tu hovorí vojnovým pozostatkom a prikáže kosti poslať lekárskej fakulte, kde stále chýbajú exponáty na výučbu. Ani netuší, že to, čo sa mu zdalo ako ukončenie rutinnej procedúry, je vlastne začiatok najťažšieho a posledného prípadu jeho kariéry.

Hnev voľne nadväzuje na knihy Zapletení a Zrnko pravdy a uzatvára trilógiu o prokurátorovi Szackom. Za prvé dve knihy autor získal Cenu veľkého kalibru pre poľskú detektívku roka.

Zygmunt Miłoszewski (1976) je poľský novinár a spisovateľ. Pracoval ako súdny reportér, neskôr päť rokov pôsobil v poľskej mutácii týždenníka Newsweek. Debutoval mysterióznym hororom Domofón odohrávajúcim sa vo varšavskom paneláku, nasledoval fantasy román pre mladších čitateľov Pohorie zmijí. Za romány Zapletení a Zrnko pravdy o prokurátorovi Szackom získal dvakrát Cenu veľkého kalibru pre najlepšiu poľskú detektívku. Nasledoval thriller Drahocenný o navrátení ukradnutých umeleckých diel. Voľnú trilógiu s prokurátorom Szackým ukončil románom Hnev. Miłoszewski v súčasnosti patrí medzi najprekladanejších poľských autorov, po ohlásenom rozvode s kriminálnym žánrom plánuje napísať niečo na pomedzí hororu a fantastiky.

Po pánovi Tragáčikovi si ma získal aj prokurátor Szacki

Slováci by nemali čítať iba severské krimi

Hnev

Hnev

Autor: Zygmunt Miłoszewski

Titul: Hnev

Edícia: Labyrint

Séria: Prokurátor Szacki

Originálny názov: Gniew

Preklad: Alexander Horák

Vydavateľ: Premedia

Rozmer: 14 x 21 cm

Počet strán: 376

Väzba: Pevná s prebalom

ISBN 978-80-8159-192-1

Odporúčaná cena: 13.50 eur

Vychádza 30. júna 2015

Kníhkupectvá: Panta rhei, Martinus, Gorila, artforum