Right menu


Zygmunt Miłoszewski: Zapletení

Zapletení predstavujú labyrint postáv, ktorými sa prokurátor uprostred manželskej krízy musí prepliesť. Počas stretnutia psychoterapeutickej skupiny ktosi zavraždí Henryka Telaka. Medzi hlavnými podozrivými sú ďalší pacienti, ale aj samotný psychoterapeut a jeho zvláštna metóda, ktorá dokáže liečiť, ale aj privádzať do šialenstva.(vychádza 6. novembra)

Dostupné aj ako e-kniha

Na zoznam podozrivých patria aj tí, o ktorých sa na terapii iba hovorilo. Jedna zo stop vedie k ďalšej vražde spáchanej ešte pred pádom komunizmu.

Román Zapletení je úvodom voľnej trilógie, nadväzuje naň rovnako úspešné pokračovanie Zrnko pravdy. Zygmunt Miłoszewski sa nimi okamžite etabloval ako jeden z najlepších autorov detektívnych románov v Poľsku, oba romány získali Cenu veľkého kalibru pre najlepšiu poľskú detektívku roku. Už od prvého príbehu prokurátora Szackého autor využíva všetky možnosti žánru, aby svojimi textami nastavil zrkadlo poľskej spoločnosti a jej dávnejšej aj novšej histórii. V slovenčine sa pripravuje záver trilógie s názvom Hnev.

Zygmunt Miłoszewski (1976) je poľský novinár a spisovateľ. Pracoval ako súdny reportér, neskôr päť rokov pôsobil v poľskej mutácii týždenníka Newsweek. Debutoval mysterióznym hororom Domofón odohrávajúcim sa vo varšavskom paneláku, nasledoval fantasy román pre mladších čitateľov Pohorie zmijí. Za romány Zapletení a Zrnko pravdy o prokurátorovi Szackom získal dvakrát cenu pre najlepšiu poľskú detektívku. Nasledoval thriller Drahocenný o navrátení ukradnutých umeleckých diel. Napriek protichodným informáciám plánovanú trilógiu s prokurátorom Szackým nakoniec dokončil, slovenský preklad záverečnej časti Hnev sa pripravuje. Preklady Miłoszewského kníh vyšli vo viacerých jazykoch, v Poľsku patrí medzi najlepšie hodnotených a zároveň najúspešnejších autorov.

Recenzie

Brilantná poľská detektívka

Zapletení - detektívka veľkého kalibru

Zapletení

"Znamenite a duchaplne napísaný mysteriózny príbeh. Poľská literatúra sa môže pochváliť skutočným majstrom." Jerzy Pilch

Kníhkupectvá:Panta rhei, Martinus, Gorila, artforum, abc knihy

Autor: Zygmunt Miłoszewski

Titul: Zapletení

Edícia: Labyrint

Séria: Prokurátor Szacki

Originálny názov: Uwiklanie

Preklad: Alexander Horák

Vydavateľ: Premedia

Rozmer: 14 x 21 cm

Počet strán: 288

Väzba: Pevná s prebalom

ISBN 978-80-8159-118-1

Odporúčaná cena: 12.95 eur

Vychádza 6. novembra 2014