Right menu


Clémentine Erpicum: Pes hlavou dolu

Ak cvičíte jogu, existujú úžasné publikácie, ktoré vám s tým pomôžu. Toto nie je ten typ knihy. Pes hlavou dolu vás pozýva na celkom inú cestu. Nenájdete tu nijaké „ako“, ale mnohé „prečo“. Postupne na týchto stránkach odhalíte skrytú tvár pozícií, ktorých záhadné pomenovania vzbudzujú zvedavosť a túžbu odhaliť ich význam. (vychádza 15. novembra)

Odkryjú sa vám príbehy mudrcov, božstiev či posvätných zvierat, ktoré prepožičali pozíciám svoje mená. Rad-radom sa stanete opičím bohom Hanumánom, ktorý váha, či skočiť, alebo nie, budete Vasištha, mudrc, ktorý usilovne cvičí jogu, budete Vírabhadra, inkarnovaná zlosť boha Šivu. Budete škorpiónom, kravou, žeriavom. Budete most, koleso, pluh. S mýtmi sa postupne pri cvičení vyprofilujú jednotlivé významy, jeho zmysel a očakávaný prínos.

O autorkách

Clémentine Erpicum

Ako historička umenia, jogínka a učiteľka jogy sa Clémentine delí o svoju filozofiu každodenného života prostredníctvom blogu 3heures48minutes a kurzami, ktoré organizuje v závislosti od svojich ciest. Je autorkou kníh Jóga, 2500 rokov histórie, Vytvorte si vlastné lekcie jogy a Yogi food z vydavateľstva La Plage.

CÄäT

CÄäT je absolventkou Akadémie výtvarných umení v Bruseli, kde študovala ilustráciu a komiksovú tvorbu. Kreslí do novín a časopisov a je autorkou viacerých kníh pre mládež a komiksov.

Autor: Clémentine Erpicum

Titul: Pes hlavou dolu

Podtitul: 45 príbehov o ásanách

Originálny názov: Le chien tête en bas, 45 histoires d'asanas

Preklad: Andrea Černáková

Vydanie: prvé

Vydavateľ: Premedia

Rozmer: 15 x 20 cm

Počet strán: 168

Väzba: pevná

ISBN 978-80-8242-121-0

Odporúčaná cena: 16.95 eur

Vychádza: 15. novembra 2022

Kníhkupectvá: Panta Rhei, Martinus, Gorila, Artforum