Right menu


George Monbiot: Ako z toho von

Svet ovláda toxická ideológia extrémnej rivality a individualizmu. Zahmlieva skutočnú ľudskú povahu a ničí nádej a spoločný cieľ. Nahradiť ju môže len pozitívna vízia – nový príbeh, ktorý znovu zaangažuje ľudí do politiky a osvetlí cestu k lepšiemu svetu. (vychádza 10. novembra)

Britský politický a environmentálny aktivista George Monbiot popisuje, ako nové poznatky v psychológii, neurovede a evolučnej biológii umožňujú vidieť ľudí a ich povahu v úplne inom svetle: ako výnimočných altruistov, ktorí navzájom spolupracujú. Ukazuje, ako na týchto zisteniach môžeme stavať a vytvoriť novú politiku: politiku spolupatričnosti.

Zásadné preorganizovanie demokracie a ekonomiky zdola nám podľa neho umožní opäť získať kontrolu a zvrhnúť sily, ktoré maria naše snahy o lepšiu spoločnosť. Naliehavá a zanietená kniha prináša nádej a jasnosť potrebné pre zmenu sveta.

Recenzie

„Očarujúce spojenie vedy a neoblomnej viery v ľudí... Nikdy nevynechám jeho knihu.“

Naomi Kleinová, autorka knihy Šoková doktrína

„George Monbiot s jasnosťou a priamočiarosťou jemu vlastnými dokázal popísať súčasnú dilemu a naše možnosti – kniha so skutočným pôvabom udržiava potrebnú rovnováhu medzi vizionárstvom a uskutočniteľnosťou.“

Bill McKibben, autor knihy Koniec prírody

Autor: George Monbiot

Titul: Ako z toho von

Podtitul: Nová politika pre svet zmietaný krízami

Originálny názov: Out of Wreckage

Preklad: Martina Jergová

Vydavateľ: Premedia

Edícia: Civilizácia

Rozmer: 15 x 23 cm

Počet strán: 184

Väzba: Pevná

ISBN 978-80-8159-908-8

Odporúčaná cena: 12,95 eur

Vychádza 10. novembra 2020

Kníhkupectvá: Panta Rhei, Martinus, Gorila, Artforum