Right menu


História zadnými dverami 3

V pokračovaní Histórie zadnými dverami si okrem príbehov zaujímavých postáv z minulosti môžete prečítať aj o tom, ako vyzeral život československých vojakov v exile počas druhej svetovej vojny, ako vznikal prvý film o Štefánikovi, o pomerne neznámych kapitolách studenej vojny a aj o tom, aké boli prvé dámy, ktoré stáli po boku významných amerických a sovietskych štátnikov. (vychádza 3. novembra)

Dejiny sú plné paradoxov, prekvapivých zvratov a, našťastie, aj kuriozít a zaujímavostí. Zišlo by vám niekedy na um, že bobra kedysi radili medzi ryby – dávno pred tým, ako sa začali za prvej republiky v Bratislave činiť prví tunajší developeri? A že Grétka, pestúnka, ktorá sa starala o Stefana Zweiga, keď bol dieťa, bola len jednou z mnohých slovenských dievčat, ktoré žili a pracovali vo Viedni na prelome 19. a 20. storočia? A, ruku na srdce, aj o Borgiovcoch vie väčšina len to, čo im sprostredkoval populárny televízny seriál.

V pokračovaní Histórie zadnými dverami si okrem príbehov zaujímavých postáv z minulosti môžete prečítať aj o tom, ako vyzeral život československých vojakov v exile počas druhej svetovej vojny, ako vznikal prvý film o Štefánikovi, o pomerne neznámych kapitolách studenej vojny a aj o tom, aké boli prvé dámy, ktoré stáli po boku významných amerických a sovietskych štátnikov.

Autormi tretieho zväzku úspešnej série sú aj tentokrát historici z Historického ústavu SAV.

Autor: Slavomír Michálek, ed.

Titul: História zadnými dverami 3

Podtitul: Nezvyčajné príbehy zo slovenských a svetových dejín

Vydavateľ: Premedia

Rozmer: 17 x 24 cm

Počet strán: 576

Väzba: Pevná

ISBN 978-80-8159-999-6

Odporúčaná cena: 19.95 eur

Vychádza 3. novembra 2021

Kníhkupectvá: Panta Rhei, Martinus, Gorila, Artforum