Right menu


Ivan Štúr – Kto chce žiť, nech sa kýve

„Netreba veľmi vychovávať, treba pekne žiť, dieťa sa pridá,“ hovorí psychológ Ivan Štúr. Kniha rozhovorov predstavuje jeho názory na výchovu, život v rodine, vzťahy medzi mužmi a ženami i rodičmi a deťmi. Rozpráva o konkrétnych prípadoch a skúsenostiach z viac než tridsaťročnej klinickej praxe, ale aj o zážitkoch z vlastného detstva a života. (vychádza 14. augusta)

Dostupné aj ako e-kniha

„Keď si sťažujem na vlastné deti, tak si vlastne sťažujem na to, ako som ich vychoval, ako som s nimi žil,“ hovorí Ivan Štúr, ktorý v knihe vystupuje ako nezávislý odborník, ale aj ako syn výnimočných rodičov či otec troch synov. Vyjadruje sa stručne a riešenia, ktoré na väčšinu výchovných a vzťahových problémov nachádza, sú zvyčajne jednoduché. Stavia na rozhovore, humore a schopnosti poučiť sa z ťažkostí.

Za základ dobrej výchovy nepovažuje potláčanie zlých vlastností, ale podporovanie tých dobrých. Ako odporca „čiarkovacej” psychológie založenej na testoch a dotazníkoch volí individuálny prístup ku každému osudu a podporuje aktívny postoj k životu.

Videorozhovor s autormi knihy

Kto chce žit, nech sa kýve

Žiť s radosťou

Kto chce žiť...

Kníhkupectvá: Panta Rhei,Martinus, Gorila, Artforum, ABC knihy

Autori: Denisa Gura Doričová, Ivan Štúr

Titul: Ivan Štúr – Kto chce žiť, nech sa kýve

Podtitul: Rozhovory s Denisou Gura Doričovou

Vydavateľ: Premedia

Rozmer: 13 x 21 cm

Počet strán: 128

Väzba: brožovaná

ISBN 978-80-8159-134-1

Odporúčaná cena: 9.95 eur

Vychádza: 14. augusta 2014

Úryvok z knihy rozhovorov

Jedna mama sa mi dvadsať minút sťažovala, aké má s dieťaťom problémy, dieťa sedelo vedľa a mlčky kreslilo. Hovorím jej: „Dobre, teraz mi o ňom povedzte niečo pozitívne!“ A ona: „To ste ma zaskočili, na to nie som pripravená.“ „Veď tu dvadsať minút sedí, neskáče nám do reči, krásne si kreslí, už to je samo o sebe pozitívne!“ Treba presvedčiť dieťa, že je dobré. Od toho sa potom možno odraziť. (viac v prílohe)

Stur ukazka.pdf 186,65 kB

Katalóg noviniek z vydavateľstva