Right menu


Stephen Cave: Nesmrteľnosť

Kniha britského filozofa skúma, ako sa na nesmrteľnosť pozerali rôzne civilizácie, pričom rozlišuje štyri zákledné typy príbehov, ktoré sa v rôznych obmenách tiahnu celými ľudskými dejinami. Každý kriticky rozoberá a prichádza k prekvapujúcemu záveru. (vychádza 10. decembra)

Kniha roka podľa časopisu New Scientist sa pohybuje na hranici histórie a filozofie, rozpráva ale aj o technickom pokroku, ktorý nič nezmenil na ľudskej túžbe po večnosti.

V knihe dostáva priestor egyptská kráľovná Nefertiti, ale aj Alexander Veľký či príbeh o Frankensteinovi. Ilustrujú našu túžbu po nesmrteľnosti a rozmanité podoby, aké môže nadobudnúť. Podľa autora práve urputná ľudská snaha vzoprieť sa smrteľnosti urobila z našej civilizácie to, čím je.

Stephen Cave vyštudoval filozofiu v Cambridge, neskôr pôsobil v diplomacii. Dnes sa naplno venuje písaniu, publikuje eseje, črty a recenzie o filozofii, etike a vede. Prispieva predovšetkým do Financial Times a New York Times. Je autorom oceňovanej knihy Nesmrteľnosť, s manželkou a dcérami žije v Berlíne.

Recenzie

„Prekvapivo originálny a presvedčivý pohľad na prastarý hlavolam: Môžeme žiť večne, a naozaj to chceme?”

– John Horgan

Kníhkupectvá: Panta rhei, Martinus, Gorila, artforum, abc knihy

Autor: Stephen Cave

Titul: Nesmrteľnosť

Podtitul: Ako túžba po večnom živote poháňa civilizáciu

Originálny názov: Immortality

Preklad: Igor Otčenáš

Vydavateľ: Premedia

Rozmer: 16 x 23 cm

Počet strán: 304

Väzba: pevná

ISBN 978-80-8159-150-1

Odporúčaná cena: 13.95 eur

Vychádza: 10. decembra 2014

Video: autor na TEDxBratislava

Stephen Cave: Posmrtný život je fantázia, ktorá nám bráni vidieť život taký, aký je (rozhovor)