Right menu


Tim Marshall: V zajatí geografie

Kniha V zajatí geografie vychádza v dvoch desiatkach krajín a sprevádza ju povesť výnimočného sprievodcu modernými dejinami, ktorý na relatívne malej ploche zhrnul to najdôležitejšie, čo potrebujete vedieť o súčasnom svete. (vychádza 5. novembra)

Dostupné aj ako e-kniha

Geografické pomery ovplyvnili vývoj celého ľudstva a dodnes ovplyvňujú správanie politikov. Ich rozhodnutia sú limitované pohoriami, riekami, púšťami aj oceánmi. Ak sa ste sa pýtali, prečo je Putin posadnutý Krymom, prečo boli Spojené štáty predurčené stať sa svetovou veľmocou, alebo čo stojí za čínskou expanziou, máte v rukách tú správnu knihu.

V desiatich kapitolách (venovaných Rusku, Číne, Spojeným štátom, Európe, Afrike, Blízkemu východu, Indii a Pakistanu, Japonsku a Kórei, Latinskej Amerike a Arktíde) sa autor pozerá na minulosť, súčasnosť a budúcnosť s použitím máp, úvah a príležitostne aj osobných skúseností. Ponúka pohľad na najdôležitejšie okolnosti, ktoré ovplyvňujú svetové dejiny.

O autorovi

Tim Marshall (1959) je popredný britský odborník v zahranič­nej politike, o ktorej píše vyše štvrťstoročie. Bol diplomatickým redaktorom televíznej stanice Sky News a predtým pracoval pre BBC a rozhlasovú stanicu LBC/IRN. Spravodajsky pokrýval viac než tridsať krajín a písal o konfliktoch v Chorvátsku, Bosne, Mace­dónsku, Kosove, Afganistane, Iraku, Libanone, Sýrii a Izraeli. Je zakladateľ a redaktor TheWhatandtheWhy.com, stránky venovanej analýzam svetových udalostí.

Recenzie


„Marshall ukazuje spôsob, akým geografia pretvára dejiny, ale aj ľudské osudy. V čoraz komplexnejšom, chaotickejšom a poprepájanom svete ponúka užitočný úvod do geopolitiky. Nebojí sa ťažkých otázok ani jasných odpovedí.“

Newsweek

Ako sa neutopiť v hraničných riekach

Svet je len kus mapy: Prečo sa všetci boja zaútočiť na Kima a Putin sa pozerá stále na Západ

Zemepisný sprievodca inteligentného človeka

Autor: Tim Marshall

Titul: V zajatí geografie

Podtitul: Desať máp, ktoré vám povedia všetko, čo chcete vedieť o globálnej politike

Originálny názov: Prisoners of Geography

Preklad: Igor Otčenáš

Vydavateľ: Premedia

Edícia: Civilizácia

Rozmer: 15 x 23 cm

Počet strán: 248

Väzba: Pevná

ISBN 978-80-8159-513-4

Odporúčaná cena: 13,50 eur

Vychádza 5. novembra 2017

Kníhkupectvá:Panta Rhei, Martinus, Gorila, Artforum