Right menu


Veronika Kotradyová: Ako dobre bývať

Kniha Ako dobre bývať sa v zrozumiteľnej podobe zaoberá bývaním po jednotlivých miestnostiach v byte alebo v dome a ponúka množstvo osobných postrehov aj vedeckých poznatkov o tom, ako si čo najlepšie zariadiť svoj domov. Vychádza z autorkiných odborných kníh o dizajne s ohľadom na človeka a komforte v interiéri. (vychádza 5. decembra)

Text sprevádzajú názorné ilustrácie, vďaka ktorým sa môžeme vyvarovať bežným chybám. Kniha je užitočným sprievodcom pri zariaďovaní a prináša inšpiráciu a motiváciu zamyslieť sa nad svojimi skutočnými potrebami.

Ako tvrdí autorka, pri stavbe či rekonštrukcii bytov či domov by sa mali spojiť rozum aj cit. Práve z tohto princípu vychádza väčšina rád, ktoré ponúka táto kniha.

O autorke

Veronika Kotradyová pôsobí na Fakulte architektúry STU v Bratislave a vo výskume aj v tvorbe sa venuje vzťahu ľudského tela, mysle a prostredia. Zároveň je praktizujúca interiérová dizajnérka a konzultantka pre oblasť dizajnu s ohľadom na človeka a prostredie. Vyštudovala odbor Dizajn nábytku a interiéru na Drevárskej fakulte vo Zvolene a cez ekologické navrhovanie sa postupne dostala k jej súčasným témam cez viaceré stáže a prednáškové pobyty v zahraničí (Spojené štáty, Nový Zéland, Rakúsko, Nemecko, Dánsko, Taliansko, Veľká Británia). Vo svojich výskumoch sa venuje zdravému interiéru a pocitu pohody a úlohe prírodných materiálov, predovšetkým dreva. V súčasnosti sa zaoberá fenoménom regionálnej identity v materiálnej kultúre. Na fakulte architektúry vedie výskumné centrum, ktoré skúma vplyv prostredia na správanie sa človeka, jeho vzťahy, výkonnosť a zdravie. Výsledky a poznatky z výskumu pretavuje do návrhov a realizácií výrobkov, interiérov a inštalácií. Je autorkou viacerých odborných kníh.

IKEA v byte nie je hanba, no mali by sme byť uvedomelejší (rozhovor)

Autor: Veronika Kotradyová

Titul: Ako dobre bývať

Vydavateľ: Premedia

Rozmer: 15 x 22,5

Počet strán: 184

Väzba: Brožovaná

ISBN 978-80-8159-802-9

Odporúčaná cena: 12.95 eur

Vychádza: 5. decembra 2019

Kníhkupectvá: Panta Rhei, Martinus, Gorila, Artforum