Right menu


Frank Herbert: Kacíri Duny

V piatom pokračovaní kultovej knižnej série sa opäť vraciame do piesočných dún. Leto Atreides je mŕtvy a jeho ríša upadá. Počas Rozptylu sa rozpŕchli do neznámych kútov galaxie miliónové davy. Z Arrakisu sa stal Rakis, planéta, ktorú zaplavila púšť – a ktorej hrozí vymretie obrovských piesočných červov. (vychádza 25. januára)

Do starých končín sa vracajú Stratení a hlásia sa o moc. A nie sú jediní. O nadvládu bojujú rôzne frakcie. Uprostred komplikovanej a neprehľadnej situácie sa objavuje Šíana, dievča, ktoré dokáže jazdiť na červoch ako kedysi Fremeni. Stelesňuje splnenie dávneho proroctva Božského imperátora.

Recenzie

„Piaty diel monumentálnej série Duna je vzrušujúcejší a dobrodružnejší ako ktorýkoľvek iný od čias pôvodnej Duny, s potešujúcim prílevom nových nápadov.“

– Kirkus Review

Úryvok

Lucillová, ktorá si navykla spoliehať sa na skúsenosti Jessicy, jej osobnosti pochovanej pred zhruba päťtisíc rokmi genetických manipulácií Sesterstva, teraz z tohto zdroja vycítila hlbokú hrôzu. Aj tu bol ten známy vzorec. Razil z neho taký intenzívny dojem skazy, že Lucillová začala v duchu automaticky odriekať Litániu proti strachu, ktorú ju naučili pri prvom úvode do obradov Sesterstva: „Nesmiem sa báť. Strach je zabijak mysle. Strach je malá smrť, ktorá prináša totálne zničenie. Budem čeliť svojmu strachu. Dovolím mu, aby prešiel okolo mňa i cezo mňa. A keď odíde, obrátim vnútorný zrak, aby som videl, kam šiel. Tam, kam odišiel strach, nezostane nič. Zostanem len ja."

A podarilo sa jej znovu nadobudnúť pokoj.

Autor: Frank Herbert

Titul: Kacíri Duny (5. diel v sérii)

Pôvodný názov: Heretics of Dune

Preklad: Marína Gálisová

Vydavateľ: Premedia

Rozmer: 16 x 23,5 cm

Počet strán: 416

Väzba: Pevná

ISBN 978-80-8242-133-3

Odporúčaná cena: 21,90 eur

Vychádza: 25. januára 2023

Kníhkupectvá: Panta Rhei, Martinus, Gorila, Artforum