Right menu


Scott Galloway: Veľká štvorka

Amazon, Apple, Facebook a Google sú štyri najvplyvnejšie spoločnosti na našej planéte. Podarilo sa im to nielen vďaka technológiám a talentu. Každá z nich oslovuje naše inštinkty a evolučné potreby, čo dokážu skvele využiť – Amazon prebúdza pravekého lovca a zberača, Apple rozmnožovací pud, Facebook naše nutkanie byť milovaný a Google naše volanie po bohu, pretože na všetko pozná odpoveď.

Tieto firmy vytvorili nové odvetvia podnikania a zmenili pravidlá tak, že ich konkurencia stráca dych. Marketingový guru Scott Galloway opisuje ich cestu k úspechu, riziká priveľkej moci a priveľkej dôvery, ktorú sme do nich vložili. Namiesto opakovania mýtov, ktoré tieto spoločnosti o sebe šíria, si kladie fundamentálne otázky. Ako sa im podarilo infiltrovať naše životy tak úspešne, že sa im prakticky nedokážeme vyhnúť? Prečo im odpúšťame aj kroky, ktoré by iné firmy zničili? A existuje šanca, že sa objaví piaty vyzývateľ? Kniha odpovedá na to, čo musíte urobiť, aby ste boli úspešní v 21. storočí.

O autorovi

Stott Galloway je americký profesor a podnikateľ. Patrí do päťdesiatky najvplyvnejších odborníkov na marketing, na Svetovom ekonomickom fóre ho zaradili medzi stovku Global Leaders of Tomorrow. Založil marketingovú a konzultačnú spoločnosť Prophet a viaceré technologické firmy.

Recenzie

„Jedna z tých výnimočných kníh, ktorá nielen informuje, ale aj zabáva. Na žiadnu zo štyroch spoločností sa už nepozriete tými istými očami.“

JONAH BERGER

Internetové túžby za bilión (Sme)

Autor: Scott Galloway

Titul: Veľká štvorka

Podtitul: Skrytá tvár spoločností Amazon, Apple, Facebook a Google

Pôvodný názov: The Four

Preklad: Ľubomíra Kuzmová

Vydavateľ: Premedia

Rozmer: 15 x 20,5 cm

Počet strán: 280

Väzba: Pevná

ISBN 978-80-8159-651-3

Odporúčaná cena: 14.95 eur

Dotlač vychádza: 1. januára 2019

Kníhkupectvá: Panta Rhei, Martinus, Gorila, Artforum