Right menu


Freakonomics. Skrytá stránka všetkého

Rozšírené vydanie knihy, ktorá pobúrila Ameriku a naučila ľudí pochybovať o všeobecne zaužívaných názoroch. Autori knihy s podtitulom Skrytá stránka všetkého konfrontujú čitateľa s niekoľkými provokatívnymi myšlienkami o súčasnom živote.

Už názvy jednotlivých kapitol (napr. Čo majú spoločné učitelia a zápasníci sumo, Čím pripomína skupina realitných agentov Ku Klux Klan alebo Prečo žijú drogoví díleri u svojich matiek) naznačujú, že v tomto prípade nepôjde o žiadnu nezáživnú publikáciu zameranú na úzky okruh odborníkov. A to napriek tomu, že ide o ekonómiu – hoci treba povedať, že ekonóm, ktorý neznáša matematiku (Levitt) a novinár, ktorý miluje všetko vymykajúce sa z normy (Dubner) sa hojne obslúžili aj u sociológov, psychológov, krimi­nológov a politológov.

Krátko po slovenskom vydaní Freakonomics, rozšíreného o ďalšie články autorov a výber z ich spoločného blogu, pripravujeme aj vydanie pokračovania tohto úspešného bestselleru s názvom Superfreakonomics.

O autoroch

Steven D. Levitt je profesorom ekonómie na Chicagskej univerzite. Už v čase vydania Freakonomics mal povesť autora schopného aplikovať ekonómiu na rozmanité témy, ktorým sa bežní ekonómovia vyhýbajú. Magazín Time ho rok po vydaní Freakonomics zaradil medzi stovku ľudí, ktorí najvýraznejšie menia svet. Založil organizáciu The Greates Good venujúcu sa podnikaniu a filantropii.

Stephen J. Dubner je americkým novinárom, ktorého texty vydávajú najprestížnejšie americké médiá ako The New York Times, The New Yorker, Time Magazine či Slate. Jeho rodičia pochádzajúci z východnej Európy konvertovali z judaizmu na katolicizmus, Dubner sa vrátil k pôvodnej viere. Pôvodne sa chcel venovať hudbe, svoju kapelu však opustil a stal sa z neho publicita.

Autori spolu napísali aj voľné pokračovanie knihy pod názvom SuperFreakonomics (Premedia), pravidelne publikujú na blogu Freakonomics.com

RECENZIE:

Prečo díleri bývajú u matiek

Z grafov sa nakoniec možno aj najeme

Toto nie je DPH a HDP

Všetko môže byť inak

Skrytá stránka všetkého

Bizarná ekonómia alebo prečo žijú drogoví díleri u svojich rodičov

Distribúcia: V kníhkupectvách Gorila, Martinus, Panta Rhei, Artforum, Elita, Alterego a ďalších

Preložila Zuzana Demjánová, ISBN 978-80-970661-1-6, MOC: 12.95 eur

Kontakt na vydavateľa: info@premedia.sk, 0948 866 627. Veľkoobchodnú distribúciu našich kníh zabezpečuje spoločnosť Partner Technic.