Right menu


Erlend Loe: Koniec sveta, ako ho poznáme

Doppler je späť. Po rokoch strávených v lese sa teší, že znovu uvidí manželku a deti. Ich dom však vyzerá akosi inak a v manželskej posteli ho nahradil iný muž – vyšportovaný, starostlivý a obľúbený. (vychádza 25. apríla)

Dostupné aj ako e-kniha

Doppler má pocit, že to je to najhoršie, čo ho stretlo, ale udalosti naberú rýchly spád a o ďalšie prekvapenia nie je núdza.

Voľné pokračovanie románov Doppler a Kamióny volvo.

Erlend Loe (1969) je nórsky spisovateľ a scenárista. Čitatelia si obľúbili jeho humor aj zdanlivo naivný štýl. V slovenčine vyšla jeho voľná trilógia Doppler, Kamióny volvo a Koniec sveta, ako ho poznáme, ako aj romány Naivne.Super. a Inventúra.

Voľná trilógia o Dopplerovi:

1. Doppler

Otec dvoch detí jedného dňa spadne v lese z bicykla a zrazu zacíti pokoj a harmóniu. Už ho neotravujú nekonečné detské pesničky zo synových rozprávok, myšlienky na novú kúpeľňu a výber správnej záchodovej misy. O to viac si však uvedomí smrť svojho otca. Rozhodne sa odsťahovať do lesa, kúsok od Osla. Postaví si stan, zabije losiu samicu a jej mláďa prijme ako svojho adoptívneho syna. Snaží sa žiť život lovca a zberača, kým nepochopí, že je závislý na pravidelnom prísune nízkotučného mlieka a čokolády Toblerone. To ho prinúti opäť nadviazať kontakt s ľuďmi.

2. Kamióny volvo

Voľné pokračovanie obľúbeného románu pokračuje tam, kde sme skončili, Doppler sprevádzaný malým losom a synom sa blížia k švédskej hranici. Humor tejto knihy okrem iného ťaží z večného porovnávania Švédska a Nórska, ale aj z dvoch nových postáv starého muža a ženy, ktorí celé desaťročia pestujú svoju antipatiu. Doppler na úteku od vlastnej rodiny stretáva nových zaujímavých ľudí a hrozí mu, že jedného dňa predsa len dospeje. Na otázku, ako naloží s touto výzvou, ešte lepšie odpovedá tretia časť jeho príbehov s názvom...

3. Koniec sveta, ako ho poznáme

Ste frustrovaní? Pohoda, klídek, Doppler sa trápi za vás

3 x Doppler

Radšej žiť v klamstve ako v divočine, naznačuje nový Doppler

It´s the end of the world as we know it... and i feel fine

Autor: Erlend Loe

Titul: Koniec sveta, ako ho poznáme

Originálny názov: Slutten på verden slik vi kjenner den

Séria: Doppler (diel 3 z vydaných 3)

Preklad: Jozef Zelizňák

Vydavateľ: Premedia

Rozmer: 13 x 20 cm

Počet strán: 248

Väzba: pevná

ISBN 978-80-8159-361-1

Odporúčaná cena: 10.95 eur

Vychádza 25. apríla 2016

Kníhkupectvá: Panta Rhei, Martinus, Gorila, Artforum, Alterego

obálka knihy